Manifest programowy – obligacje GetBack S.A.

Szanowni Obligatariusze GetBack S.A.!

Porozumienie Obligatariuszy GetBack S.A. to inicjatywa zmierzająca do zjednoczenia jak największej ilości osób, którzy posiadają obligacje GetBack i poprzez współdziałanie z innymi podmiotami osiągnięcie puli co najmniej 30% wierzytelności, co umożliwi złożenie własnych propozycji układowych, gdyż te przedstawione przez GetBack są nie do przyjęcia!

Bardzo prosimy żeby osoby, które chcą przyłączyć się do Porozumienia, zgłaszały swój akces drogą mailową na adres: kontakt@pogetback.pl

W ten sposób tworzymy naszą listę mailingową i sprawdzamy siłę naszego głosu. Nowi członkowie proszeni są o podawanie bezpośrednio w temacie maila łącznej wartości posiadanych obligacji, a w treści maila o jakie serie chodzi. Ułatwi nam to aktualizowanie wielkości grupy. Nie prosimy i nie zbieramy Państwa danych osobowych (nazwisko, adres, itp.).

Dzięki wsparciu StockWatch utworzone zostało nasze forum dedykowane tematyce obligacji GetBack:
https://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-6688_Porozumienie-obligatariuszy-GetBack-SA.aspx

Tutaj wymieniamy się informacjami, toczymy ciekawe i merytoryczne dyskusje.

Porozumienie Obligatariuszy GetBack jest otwarte na wszelkie pomysły i inicjatywy – chodzi o nasz wspólny interes, a nasze zaangażowanie ma charakter społeczny.

Osoby posiadające obligacje Getback zapraszamy do przyłączenia się do Porozumienia Obligatariuszy Getback!

Obligatariusze mają większość tylko muszą się zjednoczyć!

75 myśli w temacie “Manifest programowy – obligacje GetBack S.A.

 1. Krzysztof

  Fajna strona. Dziękuję Wam za zaangażowanie, które daje poczucie, że z wielką machiną Getback nie jestem sam.
  I jeszcze sprawa dla wszystkich: czy macie możliwość skomunikowania się jakoś i połączenia z grupą z facebooka. Ja się na tym nie znam a warto łączyć siły.

  Odpowiedz
 2. MM

  Są informacje, że Sąd ustanowił Kuratora Obligatariuszy. Czy ktoś wie więcej na ten temat? Nie jest to osoba, którą popieraliśmy.

  Odpowiedz
 3. Monika

  Szanowni Państwo,
  Mamy już kolejny etap w sprawie. zostało otwarte przyspieszone postępowanie układowe, został wybrany kurator obligatariuszy (inny niż wnioskowany przez nas). Czytając opinie na forum i w Internecie powołany kurator nie “zarobił” swoimi dotychczasowymi osiągnieciami na dobre opinie i gwarancje, ze skutecznie będzie reprezentował interesy obligatariuszy. Dlatego tez musimy, moim zdaniem ustanowić prawnika, który będzie nas, jak największa grupę Obligatariuszy reprezentował, tak aby odebrać jak największa ilość głosów powołanemu właśnie kuratorowi. Czy odwołanie się do Sadu ws. kuratora jest możliwe? Na FB jest druga grupa obligatariuszy, czy nie powinniśmy zjednoczyć naszych działań?
  Pozdrawiam
  Monika

  Odpowiedz
  1. admin Autor wpisu

   Z tego co wiem trwaja dzialania majace na celu zjednoczyc wszystkie grupy (sa co najmniej trzy), jednak nie idzie to bez oporu.

   Odpowiedz
 4. BoloGTB

  Z tego co czytam, to, żeby złożyć wniosek o zmianę kuratora, który sąd może czy musi rozpatrzyć, trzeba reprezentować 30% wartości wierzytelności.

  Odpowiedz
 5. Mira

  Witam wszystkich, dziękuje za możliwość dołączenia do inicjatywy. W 100 popieram Wasze działania. Mira

  Odpowiedz
 6. ernte

  Zwracam uwage na konieczność przesyłania do kuratora świadectwa depozytowego i wskazania osoby do reprezentowania danej osoby w Radzie Wierzycieli.

  Dla pewności legitymacji wierzycielskiej wierzyciele wnoszący o dopuszczenie do osobistego udziału powinni legitymować się oryginałem świadectwa depozytowego obligacji z co najmniej 12-miesięcznym terminem ważności. Jedynie świadectwo depozytowe w oryginale blokuje możliwość zbycia zanonimizowanych papierów wartościowych jakimi są obligacje na okaziciela w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego. Bez świadectwa depozytowego kurator nie może wykluczyć, że zgłaszający się tylko na podstawie zaświadczeń, wydruków z rachunku itp. nie będzie już wierzycielem dłużnika w momencie złożenia jego akcessu lub przestanie nim być później już w trakcie postępowania.

  Odpowiedz
  1. Ojciec

   @ernte, dlaczego należy powiadamiać kuratora o wierzytelności? Czy GetBack nie ma obowiązku przekazać listy wierzycieli sądowi?

   Odpowiedz
   1. Maupa

    Tu nie chodzi o powiadamianie kuratora o wierzytelności ale o wybór naszego ‘delegata’ do Rady Wierzycieli. BTW kurator nie ma imiennej listy wierzycieli – obligatariuszy, poczytaj na http://www.biurosyndyka.pl Zatem jeżeli chcesz głosowac na delegata do Rady Wierzycieli to musisz udowodnić, że w tej anonimowej masie figurującej pod pozycją ‘obligatariusze’ jesteś akurat Ty.

    Odpowiedz
   1. Maupa

    Jezeli to dokument (tzw obligacja w formie dokumentu) to kopia tej obligacji/odcinka zbiorowego wystarczy.

    Odpowiedz
 7. Paweł Porozumienie Obligatariuszy

  Prosimy o wstrzymanie się z wysyłaniem dokumentów do Kuratora. W dniu jutrzejszym tj. poniedziałek 14.05 skontaktujemy się z Kuratorem ws szczegółów procedury wyboru Rady Wierzyciel i prześlemy członkom Porozumienia Obligatariuszy opis sytuacji i możliwych działań.

  Odpowiedz
 8. MM

  Wnoszę, że nie było spotkania z Kuratorem. Do kiedy jest termin zgłaszania kandydatur do Rady Wierzycieli? Czy Sąd będzie prowadził postępowanie układowe bez sprawozdania finansowego GBK? Może Sąd je ma?

  Odpowiedz
 9. wm

  Bardzo mnie martwi mnogość stowarzyszeń/grup poszkodowanych obligatoriuszy. Wprowadza to zamet i bałagan. Podejrzewam, że wielu z nas jest jednocześnie w każdej z tych grup. szkoda. Uważam, że musimy zrobić wszystko żeby się skonsolidować.

  Odpowiedz
 10. emeryci

  Witam wszystkich, obligacje zakupiliśmy bezpośrednio od eminentna w marcu br. roku. Chce wiedzieć czy również możemy się do was przyłączyć. Jesteśmy w szoku. Nie mamy pojęcia do kogo zwrócić się o pomoc.

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Ja też jestem emerytem, który jednak nabył obligacje poprzez kontakt z Idea Bank. Ciekaw jestem, jak dużo jest “szczęśliwych” emerytów.
   W sprawie zapisu proponuję skontaktować się po adresem obligacje_getback@wp.pl

   Odpowiedz
  2. Maupa

   Zakupione bezpośrednio od emitenta – a kto ewentualnie pośredniczył (tzn skontaktował Was z emitentem)? Może warto tym kimś zainteresować KNF czy np. nie doszło do oferowania instrumentów finansowych przez podmiot do tego nieuprawniony.

   Odpowiedz
 11. emeryci

  Witam wszystkich, obligacje zakupiliśmy bezpośrednio od eminentna w marcu br. roku. Chce wiedzieć czy również możemy się do was przyłączyć. Jesteśmy w szoku. Nie mamy pojęcia do kogo zwrócić się o pomoc.
  Jakie były wasze pierwsze kroki, czy pisaliście gdziekolwiek we własnym imieniu, co możemy sami zrobić, czy należy napisać do GetBeck o natychmiastowy zwrot majątku (żeby mieć jakąś podkładkę, chociaż śmiesznie to brzmi, nie wspomnę a paragrafie 777, na który nas nabrano i nie tylko to), mam wrażenie ze o nas którzy kupili obligacje bezpośrednio od emitenta , nikogo to nie interesujemy.
  Nie mamy pojęcia od czego zacząć. Gdyby mógł nam ktoś udzielić wskazówek. Będziemy wdzięczni. Pozdrawiamy.

  Odpowiedz
 12. BoloGTB

  @emeryci
  Przyłączyć się, wysyłając maila/maile na obligacje_getback@wp.pl podając w nagłówku wartość posiadanych w nominale obligacji, a w samym mailu serie.
  Obserwować forum stockwatch, czekać również na informację mailową o bieżącej sytuacji wysyłana przez Pawła i Radka – liderów tego nieformalnego na razie stowarzyszenia.
  W dalszej kolejności dać poparcie dla liderów lub wyłonionemu z naszego grona kandydatowi do Rady wierzycieli.

  Odpowiedz
 13. Paweł Porozumienie Obligatariuszy

  Po żołniersku:
  – rozmowy zjednoczeniowe z sukcesem, trzy grupy się łączą w jedną – nasze wspólne Porozumienie Obligatariuszy, mamy taki sam cel, taką samą sytuację i chcemy działać wspólnie bo razem znaczymy więcej

  – po kolejnej bardzo rzeczowej rozmowie z Kuratorem:
  – głosy (listami) powinny dotrzeć do Kuratora do 30 maja,
  – świadectwa depozytowe (oryginał) powinny być ważne min. do 15 czerwca,
  – obligacje w formie papierowej – kserokopia z obligacji
  – obligacje przedstawione do wykupu – kserokopia zgłoszenia do wykupu

  – rekomendacje ws kandydatur do Rady Wierzycieli oraz trybu głosowania prześlemy mailem, z uwagi na osiągniętą wielkość Porozumienia i koalicji przymierzamy się do wystawienia dwóch osób

  – zapraszamy wszystkich Obligatariuszy do działania w ramach Porozumienia Obligatariuszy, codziennie dołączają do nas nowe osoby, nie jesteśmy grupą zamkniętą wręcz odwrotnie…

  Odpowiedz
  1. ID

   Czy każdy z obligatariuszy winien niezależnie wysłać zgłoszenie kandydata wraz ze świadectwem depozytowym ( oryginał ) do Kuratora ? – zgodnie ze poniższym wzorem

   Zgłoszenie kandydata do Rady Wierzycieli
   Jako wierzyciel Getback S.A. zgłaszam Pana/ią ……….. jako kandydata do Rady Wierzycieli
   Jestem wierzycielem z tytułu … szt. obligacji serii ….
   W załączeniu:
   – oryginał świadectwa depozytowego dla obligacji zdematerializowanych (w wersji elektronicznej)
   – kserokopia obligacji niezdematerializowanych (obligacje papierowe)
   – zgłoszenie wykupu przedterminowego (o ile obligacje zostały przesłane do spółki)

   Odpowiedz
  2. emeryci

   Witam serdecznie. nic kompletnie nie rozumiem. Posiadam. ODCINEK ZBIOROWY OBLIGACJI IMIENNYCH – wystawiony w dniu 05 marca 2018r.
   SERIA ON NR 026-050. POTWIERDZENIE ODBIORU OBLIGACJI. ARKUSZ WYKUPU OBLIGACJI IMIENNEJ.
   Co dalej z tym zrobić.

   Odpowiedz
 14. Paul

  Bardzo dziękuję za rzeczowe przedstawienie sprawy. Wobec powyższych informacji, czy osoby posiadające obligacje, które nie złożyły wniosku o wykup, powinny to zrobić niezwłocznie?

  Odpowiedz
  1. Maupa

   Złożenie wniosku o wykup nic nie wnosi do prawa wyboru swojego przedstawiciela w Radzie Wierzycieli. Ci co złożyli wniosek o wykup i ci co nie złożyli wniosku o wykup jadą na tym samym wózku – są w I grupie wierzycieli w proponowanym układzie. W zależności od tego jakie ma ktoś dokumenty, za pomoca których wykaże że jest obligatariuszem i że może wybierać przedstawiciela do Rady Wierzycieli (kurator nie ma listy imiennej) mamy 3 rodzaje dowódów na to że głosujący jest rzeczywiście obligatariuszem i stąd ma prawo głosować. 1/ Jeżeli masz obligacje zdematerializowane (nie mające formy dokumentu, odsetki wypłacał Ci dom maklerski ) załączasz oryginał tzw imiennego świadectwa(zaświadczenia) depozytowego – wystawi go na Twój wniosek dom maklerski 2/ Jezeli masz obligacje w formie dokumentu – załączasz kserokopię tego dokumentu 3/ Jeżeli miałeś obligacje w formie dokumentu ale wystąpiłeś o wykup i zwróciłeś dokument obligacji do GetBack to załączasz kserokopię dokumentu z którego wynika, że oryginał im zwróciłeś w związku z wnioskiem o wykup np. tzw potwierdzenie odbioru oryginału obligacji oraz arkusza wykupu obligacji serii …

   Odpowiedz
   1. ID

    Poniżej załączam fragment ze strony SII gdzie jest napisane cytuje:
    “obligatariusze Getback S.A., wskazani zbiorczo we wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby móc uzyskać klauzulę wykonalności na wyciągu z zatwierdzonego spisu wierzytelności powinni również indywidualnie zgłosić swoje wierzytelności w toku postępowania”

    Czy to oznacza , że powinien wystąpić do GetBack z wnioskiem przedterminowy wykup obligacji ? Termin płatności odsetek minął 11.05.2018 ( oczywiście nie wypłacili ).
    Mam pytanie: Czy przed złożeniem wniosku o wykup posiada się statut obligatariusz a po złożeniu wniosku statut wierzyciela ? I jakie to ma konsekwencje w obecnej sytuacji ?

    Fragment ze strony SII
    “Zbiorcze oznaczenie posiadaczy obligacji Getback S.A.
    Odnosząc powyższe do sytuacji obligatariuszy Getback S.A. należy zwrócić uwagę, że Spółka we wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wskazała, iż w przypadku obligacji zdematerializowanych i obligacji, które nie mają postaci dokumentu nie posiada informacji o obligatariuszach, którym przysługują obligacje spółki, które znajdują się w obrocie publicznym oraz których ewidencje prowadzone są przez firmy inwestycyjne oraz banki. W konsekwencji w wykazie wierzytelności posiadacze tych obligacji nie są co do zasady zindywidualizowani, lecz określeni w sposób zbiorczy, np. obligatariusz posiadający obligacje serii PT lub obligatariusze posiadający obligacje serii AG (3_2015). We wniosku wskazani zostali jedynie niektórzy posiadacze ww. obligacji tj. ci którzy zażądali od Spółki przedterminowego lub wcześniejszego wykupu obligacji lub wezwali Spółkę do zapłaty w związku z brakiem wykupu przysługujących im obligacji. W tych przypadkach Dłużnik powziął wiedzę o tożsamości obligatariuszy oraz liczbie posiadanych przez nich obligacji i informacje te znajdują odzwierciedlenie w wykazie wierzytelności.
    Reasumując powyższe, obligatariusze Getback S.A., wskazani zbiorczo we wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby móc uzyskać klauzulę wykonalności na wyciągu z zatwierdzonego spisu wierzytelności powinni również indywidualnie zgłosić swoje wierzytelności w toku postępowania. “

    Odpowiedz
   2. GBKHD

    Witam,
    1. Mój dom maklerski, który prowadzi ewidencję emisji, wystawił świadectwo depozytowe bez określenia terminu ważności ( twierdząc, że takie jest wystarczające). Czy mogę zakładać, że kurator uzna ten dokument za wiążący.
    2. Na świadectwie nie ma formułki o celu wydania ( oddanie głosu na kandydata do RW).
    Czy bez tych danych oryginał świadectwa będzie wystarczający

    Odpowiedz
 15. Iwona

  Mam 2 dni na wyslanie pelnomocnictwa, swiadectwo depozytowe mam z data 30 maja, od PDM, potem wyjezdzam i w trosce zeby nie przepadl moj głos/obligacje mam wlasciwie tylko 2 pytania

  – jaka grupe Panowie stworzyli, z kim weszliscie w wieksze porozumienie?
  – na kogo (dane) powinnam wyslac pelnomocnictwo i czy mail powinien byc bezposrednio do p. Hajduka?

  Odpowiedz
  1. Maupa

   Pan kurator życzy sobie aby świdectwa depozytowe były ważne co najmniej do 15 czerwca, więc aby Pani głos był uznany prosze załatwić nowe. Nota biograficzna naszego kandydata do Rady Wierzycieli p. Radosława i wzór dokumentu z głosem na niego jest na tej stronie www. Wysyłamy do kuratora nie e-mailem ale listem tak aby doszło do 30 maja.

   Odpowiedz
 16. Paul

  Szanowni Państwo,
  Żeby zaangażować się w grupę i nie przegapić zalecanych kroków i być objętym ewentualnym układem, jako obligatariusz mam pytania:

  1. Czy mając obligacje zabezpieczone, powinienem złożyć wniosek niezwłocznie o przedterminowy wykup obligacji? (Jeśli tego nie zrobię czy układ i tak mnie obejmie?)

  2. Na jaki adres mailowy/ pocztowy wysłać poparcie kandydata do Rady Wierzycieli?

  Dziękuję z góry za odpowiedzi

  Odpowiedz
  1. Maupa

   @ Paul Aby być z poczynaniami grupy na bieżąco prosze zgłosić się e-mailem na adres kontakt@pogetback.pl i podac nr serii posiadanych obligacji ich ilośc i wartośc nominalną (nie podajemy danych osobowych, dokumentów potwierdzających posiadanie obligacji itd). Proszę na bieżąco śledzić wpisy na tej stronie oraz dyskusję na naszym forum na StockWatchu a także stronę kuratora obligatariuszy http://www.biurosyndyka.pl. Aktualnie ‘pracujemy’ nad zapewnieniem naszemu liderowi p. Radosławowi miejsca w Radzie Wierzycieli – liczy się każdy głos – informacja na temat kandydata, wzór formularza i wytyczne co należy załączyć i gdzie wysłać (pocztą!) na pierwszej stronie “Wybór do Rady Wierzycieli”. Jaki to rodzaj zabezpieczenia? Jeżeli akt notarialny (tzw trzy siódemki) to jest to traktowane jako obligacje niezabezpieczone i z automatu wchodzisz do układu jeżeli taki zostanie przegłosowany. Złożenie wniosku o przedterminowy wykup w tej chwili nic nie wnosi – i tak nie zapłacą. Jeżeli Twoje obligacje są zabezpieczone rzeczowo na majątku GetBack SA (np. zastaw na portfelach wierzytelności) to nie wchodzisz do układu ( chyba, że wyrazisz na to zgodę). Jezeli jest to zabezpieczenie rzeczowe (zastaw) szybko kontaktuj się z administratorem zabezpieczenia – jego dane znajdziesz w warunkach emisji obligacji.

   Odpowiedz
  2. LIDIA

   prosze o informacje, jaką serie ma Pan obligacji H czy G ( to są obligacje zabezpieczone) szukamy tych osob

   Odpowiedz
 17. ID

  Na stockwatch wiele osób ma wątpliwości odnośnie terminu ważności Świadectwa Depozytowego.
  Na stronie kuratora są rozbieżne informacje – termin min. do 15.06.2018 oraz termin 12 msc.
  Z różnych względów chyba lepiej mniej krótszy termin ważności bo zawsze można wystąpić z nowym wnioskiem. Jak wyślemy Świadectwo z terminem ważności 12 msc do Kuratora razem z wnioskiem o popierającym Radka to przez ten czas ruchy na obligacjach są zablokowane ( ale to dotyczy chyba tylko obligacji notowanych na Catalyst ) . Oczywiście zawsze świadectwo można zwrócić ale wtedy chyba trzeba wystąpić do Kuratora o zwrot świadectwa ( nie wiem czy jest taka możliwość ).
  Ja miałem już 2 Świadectwa wystawione na okres 12 i 16 msc ale dzisiaj zwróciłem do PDM i wystąpiłem o nowe z terminem do 19.06.2018. Z PDM mam informacje że nie ma limitu wniosków o wystawienie świadectw i jest do tej to pory robią to bezpłatnie.
  Przy okazji jedno pytanie . Czy obligacje z emisji prywatne które do tej pory nie były notowane na Catalyst ( a ja takie posiadam ) mogą być tam notowane i jakie kroki należy podjąć żeby można było je sprzedać gdy ewentualnie odwieszą notowania. ?

  Odpowiedz
 18. BoloGTB

  “Przy okazji jedno pytanie . Czy obligacje z emisji prywatne które do tej pory nie były notowane na Catalyst ( a ja takie posiadam ) mogą być tam notowane i jakie kroki należy podjąć żeby można było je sprzedać gdy ewentualnie odwieszą notowania. ?”
  Nie mogą tam być notowane, nie ma takiej możliwości, gdyż musiałyby być emitowane pod nadzorem KNF i z wszelkimi obostrzeniami, czyli w emisji publicznej, co jak widać na przykładzie Getback nie doprowadziłoby do bankructwa spółki. W grę wchodzi tylko sprzedaż prywatna na wolnym rynku.

  Odpowiedz
  1. Maupa

   Niekoniecznie z emisji publicznej: większośc z notowanych na Catalyst serii GetBack to emisje prywatne, pierwsza emisja publiczna to GBK0520. Notowane czy nienotowane zawsze można sprzedać na umowę cywilno-prawną (w przypadku zdematerializowanych można to zrobić tylko przed datą wykupu – potem tracą cechę ‘obiegowości’).

   Odpowiedz
  2. BoloGTB

   Słusznie. Ja źle napisałem, choć od strony praktycznej , na teraz i tak nie ma szans na wejście którejkolwiek serii na Catalyst.

   Odpowiedz
 19. GBKHD

  Witam,
  1. Mój dom maklerski, który prowadzi ewidencję emisji, wystawił świadectwo depozytowe bez określenia terminu ważności ( twierdząc, że takie jest wystarczające). Czy mogę zakładać, że kurator uzna ten dokument za wiążący.
  2. Na świadectwie nie ma formułki o celu wydania ( oddanie głosu na kandydata do RW).
  Czy bez tych danych oryginał świadectwa będzie wystarczający

  Odpowiedz
 20. emeryci

  Grupa 1800 indywidualnych obligatariuszy spółki GetBack, zrzeszonych na Facebooku, wskazała swojego
  kandydata do rady wierzycieli – poinformowało w poniedziałek Stowarzyszenie “Przywiązani do Polisy”.”Grupę reprezentować będzie Mariusz Wójcik, zbierane są deklaracje poparcia. Liczymy na zebranie wystarczającej liczby głosów oraz kwoty uprawniającej kuratora do zatwierdzenia Wójcika na członka Rady” – przekazał Piotr Sułek ze stowarzyszenia “Przywiązani do Polisy
  TAK JAK POPRZEDNIKÓW MARTWI MNIE MNOGOŚĆ STOWARZYSZEŃ.

  Odpowiedz
 21. ID

  Na stronie Kuratora data ważności Świadectwa Depozytowego min. do 15.06.2018.
  Natomiast nie ma określonej daty ważności dla Zaświadczenia Depozytowego.
  Rozumiem że też min. do 15.06.2018 ???

  Odpowiedz
  1. Paweł Porozumienie Obligatariuszy

   W zakładce “O nas” jest info o liczbie członków Porozumienia Obligatariuszy, co jakiś czas ją aktualizujemy gdyż codziennie dołączają do nas nowe osoby.

   Odpowiedz
 22. Elwira

  W tym tygodniu byłam na spotkaniu z moim doradcą (dyr. oddziału!)
  Zrobił rozeznanie w różnych grupach obligów i nie tylko. Sam poinformował mnie, że grupa Radka i Pawła jest godna uwagi, jest najbardziej merytoryczna!!!!! Brawo, Panowie!
  Jego zdaniem propozycja getbacku jest nie do przyjęcia. Dla obligów odzysk w 100% po max 5 latach, można dyskutować odnośnie oprocentowania. Mówił, że trzeba zamknąć to wszystko w 3 mieś., bo potem będzie tylko gorzej. Uważa, że mój głos na Radka, to bardzo dobra decyzja.

  Dzisiaj dostałam św. depozytowe z PDM. Już wysłałam na p. Radka!

  Odpowiedz
 23. ID

  Obligacje które nabyłem posiadają jedynie nr serii ( np. NP ) ; nie posiadają innych numerów.
  Czy tak jest i w Państwa przypadku ?

  Odpowiedz
   1. ID

    Tylko że ja już wysłałem Zaświadczenia Depozytowe tylko z nr serii do Kuratora razem z wnioskiem zgłaszającym p. Radka do RW.

    Odpowiedz
 24. Mika

  Mam problem z jednym zaświadczeniem. PDM odesłało mnie do Idei, która wystawiła mi jedno zaświadczenie, a na jedną serię obligacji skierowano mnie znowu do PDM, a z PDM zero kontaktu. Więc nie wiem czy mam wysłać tylko to co posiadam z Idei? jutro muszę wysłać, aby do środy doszło do kuratora.

  Odpowiedz
 25. ZBIGNIEW EMERYT

  mnie bedzie reorezentowal posrednik ktory sprzedał mnie obligacje get becu z poreczeniem majatkiem get becku.sadze ze repreezentacja podana wyzej jest interesujaca i wazna dla nabranych przez GET BACK

  Odpowiedz
 26. emeryci

  Witam, czy ktoś z państwa składał zawiadomienie do prokuratury lub na policje – na osoby (które uzyskały o nas informacje, nawiązały kontakt i sprzedały obligacje). Proszę o informację.

  Odpowiedz
  1. ep

   Tak, natychmiast, poprzez kancelarię adwokacką, o oszustwo IdeaBank ( i niedostosowanie się do obowiązującego MIFID II ),
   także do NF, UOKiK,. Sprawy są na dobrej drodze, pozdrawiam i życzę siły do walki EP

   Odpowiedz
 27. emeryci

  Witam, otrzymaliśmy wiadomość na pocztę e- mail od osoby “meran”, zupełnie zgadzamy się z treścią i popieramy, większość z nas działa po omacku, brakuje informacji i wytycznych jak działać i co w kolejności czynić. Brak jest też wymiany informacji miedzy nami, ludźmi posiadającymi te obligacje.

  Odpowiedz
 28. emeryci

  Witam, dziwna cisza się zrobiła, od kiedy Panowie Radek i Paweł weszli do rady. Agitacja się zakończyła i brak jakichkolwiek informacji. Słabo to wygląda.

  Odpowiedz
 29. Paweł Porozumienie Obligatariuszy

  najważniejsze informacje są przesyłane drogą mailową, staramy się to czynić zawsze gdy są jakieś istotne wydarzenia, ostatnia korespondencja została wysłana 6 lipca. Do dyskusji i wymiany poglądów zapraszamy na forum StockWatch (link do forum jest w zakładce Kontakt).

  Odpowiedz
 30. leszek

  ja jeszcze do tej pory nie zgłaszałem faktu “naciągnięcia mnie ” na akcje getBaku w marcu 2018 przez prowadzącą punkt Idea Banku Czy zgłosić to do prokuratora ? zy ktoś może mi poradzić ?

  Odpowiedz
 31. Renata Dominik

  Zakupiłam obligacje serii PAP za pośrednictwem Idea Banku i Polskiego Domu Maklerskiego.Ten ostatni został zawieszony przez KNF jako nielegalnie działający. Z informacji mailowych wynikało,że sprawy PDM
  przejął Q.Securities S.A. Zwróciłam się do nich mailem czy posiadają w ewidencji obligacje serii PAP.
  Otrzymałam negatywną odpowiedż.Może wiecie gdzie o to mam pytać.
  Wobec obecnej sytuacji i inf. o aferze f.GetBack celowe by było zbiorowe wystąpienie wszystkich poszkodowanych, posiadających obligacje ostatniej serii PAP.Proszę o informacje co sądzicie ?
  Renata D.

  Odpowiedz
 32. renatadominik@op.pl

  Szkoda bo wspólne wystąpienie posiadaczy obligacji PAP kiedy istniała już zmowa milczenia o czym mówił pan L.Czarnecki i nastąpiła sprzedaż obligacji tej serii. Posiadam zaświadczenie o ich nabyciu wystawione
  przez Idea Bank i ten powinien mi wypłacić wpłacone środki. PDM był jedynie pośrednikiem ich zakupu.
  Piszcie co o tym sadzicie.Mój mail : renatadominik@op.pl

  Odpowiedz
 33. Obligacje serii PAP

  Pisałam,że mam obligacje serii PAP wykup marzec 2018r. W dyskusjach pan Czarnecki stwierdził,że istniała
  zmowa milczenia /zatrzymanie pana Chrzanowskiego/ i obligacje tej serii nie powinny wejść do obrotu.
  Stąd mój wniosek aby wszyscy posiadacze tej serii i kupionych poprzez Idea Bank wystąpili wspólnie.
  Renata Dominik

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.